Opublikowano 4 komentarze

Niezwykłe formy kartek

Cześć, tu Małgosia z DecoRuru.

Dziś chciałam Wam krótko poopowiadać o moich ulubionych niezwykłych formach kartek, chociaż oczywiście jest ich znaczenie więcej. Jestem osobą, która uwielbia testować nowe rzeczy, więc między kartkami w standardowych formatach MUSIAŁY się u mnie pojawić i te niestandardowe. Zawsze mam wielką frajdę przy ich tworzeniu. Większość z opisanych form jest Wam na pewno znana, ale mam nadzieję, że mimo to mój wpisowy debiut będzie dla Was ciekawy 🙂

EXPLODING BOX

Exploding box, czyli pudełko eksplodujące, to pudełeczko które po podniesieniu wieczka otwiera się samoistnie, zaskakując  tym samym obdarowanego. I to jest właśnie ta „eksplozja”. To chyba jedna z najbardziej popularnych niezwykłych form, zaraz obok kartki z grzechotką (shaker box). Przynajmniej u mnie powstaje ich bardzo dużo. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te dwie formy połączyć – tak oto powstał exploding box z shakerem na wieczku, który widzicie poniżej.

Do jego wykonania użyłam oczywiście tekturek od Przez Okienko – Anna Szajda. Na wieczku pięknie prezentuje się shaker z kołami zębatymi, a w środku również możemy znaleźć kilka tekturek w kształcie kół zębatych.
W pudełeczkach eksplodujących świetnie sprawdzają się wszystkie tekturki 3D, koniecznie sprawdźcie pełną ofertę sklepu, ponieważ jest w czym wybierać (np. tort, dziecięce, komunijne).

SHADOW BOX

Shadow box, to kolejna obcojęzycznie brzmiąca nazwa niezwykłej formy kartki. Jest to kartka przestrzenna, a charakterystyczna ramka dodaje pracy głębi. Według mnie jest to świetna forma na wszelkiego typu pamiątki, dlatego też mój shadow box, to pamiątka  I Komunii Świętej.

W tej pracy użyłam warstwowej, ażurowej tekturki komunijnej oraz listków, które są moim bestsellerem i zawsze mam ich spory zapas, bo pasują prawie do każdej pracy gdzie są kwiaty.

KARTKA SZTALUGOWA Z SZUFLADKĄ

Jak sama nazwa mówi jest to kartka, którą możemy postawić jak sztalugę, a pod spodem mamy dość dużych rozmiarów szufladkę. Robiłam tą kartkę w dwóch wersjach – kwadratowej i prostokątnej i nieskromnie powiem, że w obu wersjach robi wrażenie. Poniżej prezentuję Wam tą drugą. W szufladce spokojnie mieści się standardowa czekolada 100g, a nawet dwie.

W tej pracy również użyłam moich ulubionych listków, ale tym razem pokryłam je białym pudrem do embossingu. W kompozycję wplotłam też przepiękną tekturkową serwetkę 12 (czyż nie jest urocza?) oraz dodałam napis „Dziękuję”.

KARTKA W SZAFIE

Nietypowa może być nie tylko kartka, ale też pudełko do niej… tak więc do nudnej prostokątnej kartki postanowiłam zrobić pudełko charakteryzowane na szafę. Całość konstrukcji jest mojego pomysłu.

W tej pracy, zarówno na pudełku jak i na kratce, zza kompozycji kwiatowych wystaje przepiękna serwetka 13. W ofercie Przez Okienko nie brakuje też oczywiście napisów, tym razem zdecydowałam się na napis „Wszystkiego najlepszego”.

*********

Jak Wam się podobają moje propozycje niezwykłych form kartek? Lubicie takie prace, czy może jednak stawiacie na proste kształty i formy? Dajcie też koniecznie znać w komentarzu, czy chcecie aby kontynuować tę serię i opowiedzieć Wam też o innych znanych mi niezwykłych formach.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Małgosia z DecoRuru

4 komentarze do: “Niezwykłe formy kartek

  1. Szafa wymiata 😍

    1. Dzięki 🙂

  2. Wszystkie są piękne. Zamówiłam wczoraj uchwyt do szufladki. Chyba w końcu zrobię 🙂

  3. No to czekam 🙂 Ja mam do zrobienia teraz 2, ale coś nie mogę się zebrać na razie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *