Opublikowano Dodaj komentarz

Kielich 3d i komunijny exploding box

W tym roku sezon komunijny nieco nam się przesunął. Mamy środek czerwca, a na moim skrap-biurku trwa w najlepsze produkcja komunijnych pamiątek wśród których królują exploding boxy. Jednym z moich ulubionych boksowych elementów jest Przez Okienkowy kielich 3D. 

Kielich występuje w dwóch opcjach do wyboru. Z nóżką złożoną z 4 elementów oraz z nóżką złożoną z 8 elementów.  Tekturkę kupujemy w oddzielnych elementach których złożenie jest raczej intuicyjne nie powinno stanowić zbytniego problemu. Do złożenia kielicha potrzebujemy tylko odrobinę kleju.

  1. Bierzemy podstawę kielicha (koło z otworami wewnątrz) i kolejno przyklejamy do niej nóżki.
  2. Po przyklejeniu wszystkich elementów nóżki naklejamy górną pokrywę (koło z otworami na zewnątrz). W otwory wsuwamy dokładnie wszystkie wypustki nóżek. Warto górny rant każdej nóżki posmarować lekko klejem. 
  3. Po wsunięciu wszystkich wypustek naklejamy kolejną pokrywkę. Tym razem to ta z 1 otworkiem w środku koła, a następnie obręcz która będzie rantem kielicha.
  4. Ostatnim krokiem będzie sklejenie ze sobą 2 hostii tak aby napis widoczny był z obu stron i umieszczenie ich w otworze pokrywki. Nie zapomnijcie o kropelce kleju aby wszystko było trwałe.

Kielich rewelacyjnie prezentuje się w exploding boxach i stanowi świetną dekorację 3D oraz ładnie wypełnia wnętrze boxa.

Ale nie tylko kielichy możecie wykorzystywać w swoich eksplodujących pudełeczkach. Na ścianki boxa świetnie sprawdzą się choćby napisy „W kruszynie chleba…” . I tu również mamy 2 wersje do wyboru: napis jedno i dwuwarstwowy:

Rewelacyjnie wyglądają też inne elementy jak rameczka z kłosem, hostia warstwowa czy kielich. 

Bardzo lubię wykonywać tą formę pamiątki i mam nadzieję, że tym wpisem zainspirowałam Was do zrobienia takiego pudełeczka. Pamiętajcie że do końca czerwca trwa na naszej Przez Okienkowej grupie wyzwanie na Komunijny Exploding Box. Zachęcam więc Was do tworzenia i wzięcia udziału w naszym wyzwaniu.

Dajcie znać czy podobał Wam się wpis. Pozdrawiam serdecznie

Ula ze Scrapu-Craft

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *