Opublikowano Dodaj komentarz

Etui na karteczki do notowania

Cześć, tu Małgosia z DecoRuru.
Lubicie notować? A może musicie, bo pamięć już nie ta? Ja notuję bardzo dużo, zaczynając od listy zakupów, poprzez plany na najbliższe dni, a na pomysłach na prace twórcze kończąc. Postanowiłam więc zrobić sobie etui na karteczki do notowania, bo to które mam jest takie zwyczajne 😉 Mieści ono dość sporo karteczek o standardowym wymiarze 3,5”x3,5” tj. 8.9 cm x 8,9 cm.

Moje pudełeczka (tak, pudełeczka! bo zrobiłam ich do tej pory 3) prezentują się następująco:

Jedno z pudełeczek wykonałam podczas transmisji na żywo w grupie Przez Okienko – inspiracje, więc możecie tam zaglądnąć klikając tutaj.

Osoby, które wolą tutoriale w formie zdjęć zapraszam za to do dalszej lektury mojego dzisiejszego wpisu.

Do wykonania okładki naszego pudełeczka na karteczki potrzebujemy 3 kawałki beermaty: 2 szt. o wymiarach 4” x 4” (10,2cm x 10,2cm) i 1 szt. o wymiarach 4”x 1 i ¾” (10,2cm x 4,4 cm). Potrzebne będzie też płótno introligatorskie lub papier do oklejenia naszej okładki. Ja zdecydowanie wolę płótno, ponieważ jest bardziej odporne i po prostu bardziej mi się podoba. 

Okładkę oklejamy tak jak zwykle okleja się okładki albumowe. Gdyby ktoś nie wiedział, to między poszczególnymi kawałkami beermaty zostawiamy odstęp na szerokość 2 grubości beermaty, której użyliśmy. Następnie odcinamy narożniki i zaklejamy (tak jak to widać na zdjęciu).

Teraz musimy wykonać kieszonkę na nasze karteczki. Kieszonka również jest usztywniona beermatą i dzięki temu nasze pudełko jest bardzo solidne. Potrzebne są 4 kawałki beerematy: 1 szt. 3” x 3 i ¾”, 1 szt. 3 i ¾” x 1 i 5/8” oraz 2 szt. 3” x 1 i 5/8” (wymiary w cm odpowiednio: 7,9 cm x 9,5 cm; 4,1cm x 9,5 cm; 7,9cm x 4,1 cm). Kieszonkę okleiłam białym papierem, ale jeśli ktoś chce może od razu użyć papieru scrapbookingowego i potem już nie oklejać kieszonki dodatkowo. Tekturki sklejamy tak jak to widać na zdjęciu, pamiętając oczywiście o odpowiednich odstępach. Następnie odcinamy wg przerywanych linii, bigujemy.

Podczas oklejania zostawiamy dwa skrzydełka (widoczne na zdjęciu), które posłużą nam do sklejenia kieszonki. 

Po sklejeniu powinno to wyglądać następująco:

Musimy też dodać “skrzydełka”, za pomocą których przekleimy naszą kieszonkę do okładki. Z białego papieru przycinamy 2 paski o wymiarach 1 i 1/2” x 3″ oraz 1 pasek o wymiarach 3 i ¾” x 1 i 1/8” (wymiary w cm odpowiednio: 1 szt. 3,4 cm x 9,5 cm; 2 szt. 7,9cm x 3,5 cm), bigujemy wzdłuż dłuższego boku mniej więcej w połowie, składamy na pół i ścinamy lekko po skosie, a następnie przyklejamy tak jak na zdjęciu poniżej. Aby nasza praca ładnie się prezentowała wyklejam kieszonkę również od środka białym papierem.

Kiedy nasza kieszonka jest gotowa, możemy przykleić ją do wcześniej przygotowanej okładki.

Kiedy kieszonka jest już przyklejona wyklejamy środek okładki białym papierem (lub od razu papierem z motywem) i najtrudniejszy etap mamy właśnie za sobą, uffff 😊 Ja zamontowałam też od razu magnesy i kawałek wstążki ułatwiający otwieranie.

Zostało mi tylko ozdobienie mojej pracy.  Środek okładki i kieszonkę oklejam papierem, zostawiając białą obwódkę. Do tego typu pracy świetnie nadają się ścinki po większych projektach.

Tył pudełeczka zostawiam pusty (będzie tam tylko moje logo), a na wierzchu robię prostą kompozycję, która składa się z 2 warstw papieru, serwetki i listków z wykrojnika, kwiatów i oczywiście tekturki napisu Notes od Przez Okienko – Anna Szajda. Napisy te występują w kilku fontach, wszystkie wersje możecie znaleźć tutaj.

Ponieważ jeden kwiatek uległ “wypadkowi przy pracy”, zastąpiłam go dwoma mniejszymi i mój notes ostatecznie prezentuje się tak:

A tak prezentuje się w lepszym świetle 😊 

I na koniec jeszcze cała trójka razem!

Mam nadzieję, że mój tutorial będzie dla Was zrozumiały, a przede wszystkim chociaż trochę przydatny.

Pozdrawiam serdecznie,

Małgosia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *